Masz pytania?

+48 17 741 53 72 35-210 Rzeszów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 7/29a

Zastosowanie i montaż studni betonowych

Studnie betonowe, z racji swojej funkcjonalności, wysokiego poziomu odporności i trwałości, od lat znajdują zastosowanie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, w przemyśle, ale również w gospodarstwach domowych. W jaki sposób przebiega montaż studni betonowych? Dlaczego rozwiązanie to jest nadal bardzo popularne?

Gdzie sprawdzają się studnie betonowe?

Studnie betonowe Rzeszów znajdują zastosowanie między innymi jako studzienki szczelne (studzienki ściekowe) w miejskich instalacjach wodno-kanalizacyjnych, ale także jako zbiorniki na wodę deszczową (w postaci studni chłonnych) i przydomowe oczyszczalnie ścieków, usytuowane na prywatnych posesjach. Wysokość usytuowania dolnego kręgu studni jest zależna od jej funkcji, poziomu wód gruntowych, ale również stosownych przepisów.

Jakie aspekty są istotne podczas wykonawstwa i montażu studni betonowej?

Przed przystąpieniem do prac montażowych należy pamiętać, że – zgodnie z przepisami prawa budowlanego – budowa każdej studni, której głębokość przekracza 3 metry, musi być poprzedzona sporządzeniem mapy do celów projektowych, a następnie złożeniem dokumentu w urzędzie miasta bądź starostwie. Urząd ma 30 dni na wydanie sprzeciwu wobec prac budowlanych. Jeśli tego nie uczyni, wykonawca ma prawo przystąpić do robót.

Odpowiednie warunki transportu poszczególnych elementów studni gwarantują dostarczenie jej w nienaruszonym stanie na miejsce docelowe. Podczas samego montażu bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie nakładanych na siebie elementów przy zachowaniu ostrożności względem uszczelki. Istotne jest również osadzanie poszczególnych części w sposób równoległy. Do prawidłowego funkcjonowania studni niezbędne jest zastosowanie pasty samopoślizgowej. Gdy studnia jest już zamontowana, pozostaje przykryć ją pokrywą.

Jakie właściwości ma studnia betonowa?

Dlaczego warto zainteresować się tym rozwiązaniem? Oto korzyści, jakie wiążą się z użytkowaniem studni betonowej. Jest ona:

  • odporna na zamarzanie wody – sprawdza się w każdych warunkach atmosferycznych;
  • solidna i wytrzymała – przy prawidłowym doborze grubości dna dennicy i dobrej gęstości podsypki studnie betonowe cechuje wysoki poziom trwałości.
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM