Masz pytania?

+48 17 741 53 72 35-210 Rzeszów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 7/29a

Dlaczego firmy wspierają młode talenty piłkarskie?

Średnie i duże firmy chętnie sponsorują lokalne drużyny piłkarskie. Finansując ich działalność, nie kierują się wyłącznie dobrymi odruchami serca i solidarnością pod flagą biało-czerwoną, ale również konkretnymi powodami, które - w mniej lub bardziej bezpośredni sposób - mogą przełożyć się również na późniejsze wyniki finansowe firmy.

Najważniejsze powody, dla których firmy wspierają młode talenty piłkarskie

Jakie motywacje stoją za firmami działającymi w konkretnym regionie, które decydują się na długofalowe finansowanie lokalnych drużyn piłki nożnej? Oto najczęstsze z nich:

  • chęć budowy pozytywnego wizerunku - otoczenie opieką wybranej drużyny piłkarskiej stwarza świetną okazję do ocieplenia wizerunku marki, a także podreperowania opinii na jej temat; nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której na przykład dystrybutor materiałów Rzeszów, któremu przytrafiła się wpadka wizerunkowa, postanawia się zrehabilitować i przekazać kilkadziesiąt tysięcy złotych na wspieranie młodych talentów;
  • chęć wzmocnienia świadomości marki - zwiększenie rozpoznawalności w oczach kibiców, czyli potencjalnych klientów może przełożyć się na łatwiejsze pozyskanie nowych zleceń i intratnych propozycji biznesowych, a zatem na wyniki finansowe firmy.

Czy motywacje, które stoją za finansowanie młodych talentów, należy potępiać?

Podsumowując, za sponsorowaniem drużyn piłkarskich przez przedsiębiorstwa stoi chęć pozyskania najwyższego z możliwych zwrotu z inwestycji. Nie powinno być to jednak postrzegane w sposób negatywny - w końcu na tego typu rozwiązaniu korzystają wszyscy: zarówno młodzi uzdolnieni piłkarze, gdyż mają lepsze warunki do ćwiczeń i rozwijania talentu; firma, bo dzięki reklamie może wzmocnić swój przekaz i dotrzeć do nowych odbiorców, a także kibice i potencjalni klienci, którzy z jednej strony mogą przeżywać chwile emocji i szczęścia z powodu obserwacji gry ulubionej drużyny, z drugiej zaś mają okazję zapoznać się z liderem lokalnego rynku z danej gałęzi przemysłu, któremu - jeśli zajdzie taka potrzeba - będą mogli zlecić wykonawstwo potrzebnej im usługi, na przykład balkony prefabrykowane Rzeszów.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM