Masz pytania?

+48 17 741 53 72 35-210 Rzeszów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 7/29a

Stropy z płyt prefabrykowanych –wady i zalety

Obecnie stropy z płyt prefabrykowanych zyskują ogromną popularność, ponieważ znacznie ułatwiają i przyśpieszają budowę domów. To naprawdę duże ułatwienie w obecnych czasach, a materiały prefabrykowane Rzeszów to wspaniały wybór dla każdego.

Rodzaje stropów z płyt prefabrykowanych

Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo rodzajów tego typu rozwiązań. Każde z nich odrobinę się różni, a to ogromna zaleta, ponieważ w łatwy sposób znajdziemy to odpowiednie dla siebie. Do najpopularniejszych stropów z płyt prefabrykowanych należą między innymi:

 • Stropy płytowe płaskie
  To rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, o czym świadczy ogromna ilość produkcji. Ich ogromną zaletą jest to, że przy ich wykorzystaniu znacznie zmniejszamy siatki słupów, a przez to mamy większą swobodne w umiejscowieniu ścianek działowych.
 • Stropy płytowo-żebrowe
  Te stropy składają się z dwóch głównych żeber, które zbrojone są strzemionami i cienką półką betonową. Pozwalają one ograniczyć zużycie materiałów, a tym samym zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.
 • Stropy gęstożebrowe
  Idealnie nadaje się do budynków mieszkalnych. Znacznie przyśpiesza budowę i nie wymaga od nas wykorzystywania ciężkiego budowlanego sprzętu, a tym samym ogromna ilość gotówki zostanie nam w kieszeni.

Wady i zalety stropów z płyt prefabrykowanych

Jak wiemy, każdy materiał, który jest wykorzystywany do produkcji czy budowy posiada zarówno wady, jak i zalety. Tak również wykorzystywanie stropów z płyt prefabrykowanych może być dla jednych najlepszym wyborem, a dla innych wielką klapą. Do największych zalet tego rodzaju materiałów należą głównie:

 • Łatwość montażu
 • Możliwość ukrycia instalacji w środku
 • Równa powierzchnia do tynkowania
 • Dobra izolacja akustyczna.

To tylko kilka z wielu zalet, jednak wiele osób widzi też w nim ogromne wady, a do dwóch głównych możemy zaliczyć między innymi:

 • Problem z dostępnością tych materiałów
 • Montaż wymagający znajomości branży budowlanej.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani wyborem tego właśnie rozwiązania, koniecznie skorzystajmy z fachowej pomocy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM