Masz pytania?

+48 17 741 53 72 35-210 Rzeszów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 7/29a

Jakie wybrać materiały do budowy balkonów i tarasów?

Posiadanie tarasu lub balkonu jest niezwykle przyjemne. Pozwala chociażby na chwilę znaleźć się poza domem, mieć miejsce na siedzenie na świeżym powietrzu, na postawienie krzesła, żeby popijać kawę lub po prostu siedzieć i spoglądać na świat. Jednak zanim przejdzie się do takich przyjemności, trzeba taki balkon albo taras postawić, a do tego potrzebne są odpowiednie materiały. Żeby zrobić to poprawnie i mieć gwarancję stabilności niezbędne jest skorzystanie płyt betonowych, a dokładnie betonowych płyt prefabrykowanych. Specjalistami w ich dostarczaniu jest dystrybutor materiałów Rzeszów.

Płyty betonowe prefabrykowane pozwalają na stworzenie dokładnie takich konstrukcji, jakie są niezbędne. Dają gwarancję wysokiej jakości, niezależnie od tego czy powstaje balkon, czy taras. Chociaż tarasy zazwyczaj znajdują się bliżej poziomu podłoża nie oznacza to, że nie powinny być wytrzymałe, wręcz przeciwnie, powinny mieć solidne podstawy. Płyty betonowe powstają w ramach zawansowanego technologicznie procesu, w którym udział biorą wysokoprzetworzone surowce budowlane. Balkony prefabrykowane Rzeszów mają za podstawę żelbet prefabrykowany. To zapewnia im dobrą jakość oraz trwałość, dzięki czemu balkon lub taras nie niszczeje wystawiony na zróżnicowane warunki zewnętrzne. Płyta prefabrykowana stanowi wspornik, który zamocowany jest wzdłuż jednej, konkretnej krawędzi. Jest to także przedłużenie stropu międzykondygnacyjnego, zarówno w przypadku balkonów, jak i tarasów. Jeżeli dobudowujesz balkon do domu, wiedz że jest to bardzo korzystna decyzja, z uwagi na to, że balkony dobrze zapobiegają uciekaniu ciepła z domu, jak również chronią przed negatywnym działaniem wody. Stanowią tym samym izolację cieplną i przeciwko wilgoci. Płyta betonowa powinna być następnie prawidłowo wykończona. Takim wykończeniem mogą być mrozoodporne płytki ceramiczne, np. gress. Jest on dość twardy, ale zabezpiecza przed ujemnymi temperaturami, które mogłyby zniszczyć balkon. Poza podstawą z płyty oraz jego zabezpieczeniem istotna jest także balustrada.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM