Masz pytania?

+48 17 741 53 72 35-210 Rzeszów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 7/29a

Czy hydroizolacja jest potrzebna ?

Zadaniem hydroizolacji jest zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią i wodą. Wilgoć sama w sobie nie zagraża w znacznym stopniu elementom konstrukcji. Natomiast woda, ma ogromny wpływ na izolację budynku, i elementy przez nie chronione. Co prawda, zdarza się, że inwestorzy całkowicie pomijają wykonanie izolacji przeciwwodnej fundamentów, skupiając się wyłącznie na izolacji przeciwwilgociowej. Poziom wilgoci nie jest uzależniony tylko od stanu poziomu wód gruntowych, ale dotyczy także wód opadowych, które znacznie potrafią zwiększać wilgoć. A z drugiej strony - związki chemiczne, które powstają w wyniku gnicia roślin, z czasem zaczynają przenikać do gruntu, co w konsekwencji oddziałuje negatywnie na warstwy izolacji, a następnie zaczyna uszkadzać fundamenty, balkony, tarasy, a nawet i dachy.

Dlatego hydroizolacja w tym przypadku jest bardzo ważna. Rezygnacja z niej wiąże się z ryzykiem uszkodzenia ścian fundamentowych. W czasie ujemnych temperatur zawilgocone fundamenty wchłaniają wilgoć, która w minusowych temperaturach zaczyna zwiększać swoją objętość, a to powoduje mikropęknięcia konstrukcji. Warto wspomnieć, że wilgoć ze ścian może także wniknąć do wnętrza budynku, a z tym w parze idzie powstawanie szkodliwych pleśni. Wykonanie hydroizolacji w istniejących już budynkach jest dość kosztownym projektem, a nawet zdarza się, że nie jest już możliwa do zrealizowania. Dlatego warto zastanowić się nad tym już na etapie rozpoczęcia prac budowlanych.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM