Masz pytania?

+48 17 741 53 72 35-210 Rzeszów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 7/29a

Montaż sufitu podwieszanego

Sufit podwieszany ma wiele zalet- dodaje niepowtarzalny wygląd wnętrz, a tym samym potrafi ukryć niedoskonałości. Jako duży plus takiego rozwiązanie, należy dodać, że pozwala on zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Montaż bywa dość skomplikowany, co wcale nie oznacza, że nie możemy sobie sami z nim poradzić. Aby odnieść efekt należy się do tego odpowiednio przygotować. W kilku krokach opiszemy od czego zacząć.

Po pierwsze - najważniejszy jest projekt oraz lista potrzebnych rzeczy. Oprócz tego musimy dokonać jeszcze wszystkich istotnych pomiarów.

Krok 1: trasowanie, czyli wyznaczenie poziomu sufitu. Oznacza to, że musimy wyznaczyć linie przebiegu sufitu na wszystkich ścianach, do których zamontowane zostaną profile przyścienne.

Krok 2: to przymocowanie profili przyściennych. Montujemy je do wyznaczonych wcześniej linii, podklejonych wcześniej taśmą akustyczną. Do montażu profili używamy odpowiednich kołków, w odległości około 60 cm od siebie.

Krok 3: Kolejnym krokiem jest montaż wieszaków. Wieszaki kotwowe mocowane są podobnie jak kołki. Pamiętajmy o istniejących instalacjach( oświetlenia, klimatyzacji).

Krok 4: Montaż profilu głównego. Należy przymocować wieszaki i kołki do stropu. Ich zadaniem jest utrzymanie ciężaru sufitu. Końce profili głównych powinny opierać się na profilach przyściennych.

Krok 5: do profilu głównego montujemy profil nośny, w odległości ok. 40 cm. Ich końcówki powinny zostać wsunięte do środka profili przyściennych, a następnie przykręcony do środka profili głównych.

Krok 6: to przykręcanie płyt sufitowych. Płyty montujemy prostopadle do profili, zwracając uwagę na kierunek ich układania. Jeśli istnieje potrzeba, można ułożyć wełnę mineralną pomiędzy profilami. Ostanim etapem jest uzupełnienie spoin szpachlą, a następnie malowanie sufitu.

W razie jakichkolwiek pytań, nasi doradcy służą pomocą, w celu dobrania najlepszego rozwiązania.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM